MENU
Головна » 2019 » Квітень » 23 » Круглий стіл «Методичний супровід підвищення рівня професійної компетентності педагогів громади в умовах становлення Нової української школи
10:28
Круглий стіл «Методичний супровід підвищення рівня професійної компетентності педагогів громади в умовах становлення Нової української школи

17 квітня 2019 року відділом освіти Байковецької сільської ради було проведено круглий стіл «Методичний супровід підвищення рівня професійної компетентності педагогів громади в умовах становлення Нової української школи». У заході взяли участь сільський голова Анатолій Кулик, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Когут, методист з координації діяльності методичних служб області, організаційно-методичного супроводу розвитку управлінської майстерності керівних кадрів Любов Соболяк, представники відділів освіти об’єднаних територіальних громад Тернопільської області.

У вітальному слові сільський голова згадав процес об’єднання сіл у територіальну громаду, розповів про основні напрями роботи сільської ради та джерела наповнення бюджету, виокремив пріоритетність освітньої галузі, окреслив перспективи розширення Байковецької ОТГ, наголосив на необхідності участі кожного жителя в розбудові своєї громади.

Начальник відділу освіти Віра Коршняк розповіла про заходи з підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти: про забезпечення шкіл  необхідним обладнанням, меблями та дидактичним матеріалом в рамках реалізації концепції Нової української школи; про відкриття додаткових груп в дошкільних підрозділах; про побудову та відкриття першої в Україні сільської обсерваторії; про заходи з впровадження інклюзивної освіти. Цікаві відомості та яскраві світлини про вдосконалення спортивних комплексів, про організацію довезення учнів, про ремонтні роботи та витрати на обслуговування будівель зацікавили гостей та викликали щире захоплення.

Завідувач методичного кабінету Наталія Загнибіда розповіла про роботу методичного кабінету відділу освіти. Вона презентувала колегам спільне освітнє середовище, до якого доєднані всі педагоги громади, де розміщено нормативні документи, план заходів, новаторські розробки учителів, матеріали конкурсів та методоб’єднань. Усі педагоги мають можливість спільно редагувати документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, форми, і багато іншого. Тут створено папки для кожної предметної спільноти.  Інформація  у середовищі постійно поповнюється і вчителями, і працівниками методичної служби.

Наталія Михайлівна розповіла про те, як учителі освоюють нові тенденції в сучасній педагогіці, про методичні заходи, присвячені використанню в навчальному процесі скрайбінгу, технологій критичного мислення, змішаного навчання, унаочнила результати застосування елементів впровадження STEM освіти в школах громади, а також показала складені педагогами ментальні карти – інноваційний спосіб організації креативності. Колег зацікавив методичний посібник «Використання інтерактивної дошки», укладений вчителями інформатики для вчителів початкових класів, а також досвід проведення спільних уроків, описаний на шпальтах офіційного друкованого видання Міністерства освіти і науки України "Освіта України".

Із початку створення методичного кабінету відділу освіти Байковецької сільської ради головним завданням, що стояло перед працівниками, було працювати як консультативний орган. Як бачимо, ця функція сьогодні знайшла своє відображення у реформі освіти. В основу роботи покладено моніторингові дослідження якості освіти. Основна мета моніторингових досліджень – задоволення потреб учня, учителя, визначення напрямів роботи методичного кабінету, надання допомоги в організації освітнього процесу відповідно чинного законодавства. Завідувач методичного кабінету продемонструвала результати моніторингів, висвітлила переваги застосування цього способу діяльності в організації навчального процесу, а також для об’єктивного висвітлення діяльності закладів освіти громади.

Про результативність роботи педагогів свідчить позитивна динаміка результативності роботи з обдарованими дітьми, адже саме рівень роботи з обдарованими дітьми є видимим показником роботи учителя, виступає вагомим фактором оцінки діяльності при атестації педагогічних працівників. Цю ланку роботи висвітлила методист з навчальних дисциплін Олександра Задорожна. Вона виокремила засоби мотивації школярів до вивчення предметів, серед яких обладнання навчальних кабінетів та організація роботи в них, премії для переможців конкурсів та олімпіад, стипендії для старшокласників-відмінників, вдосконалення роботи педагогічних працівників, використання у навчальному процесі інтерактивних комплексів, педагогічних інновацій, створення  системи гуртків та факультативів відповідно до інтересів учнів, організація літнього відпочинку обдарованих дітей та поїздок за кордон з метою знайомства з однолітками, участі у спортивних змаганнях, конкурсах та масових заходах.

Після закінчення офіційної частини заходу гості відвідали Байковецьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, навчально-виховний комплекс «Шляхтинецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені О. Г. Барвінського-ДНЗ», опорну школу – навчально-виховний комплекс «Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ДНЗ». Усім сподобалися навчальні кабінети, затишні осередки для відпочинку, привітні педагоги. Особливе замилування викликали кабінети для першокласників, а найцікавішим об’єктом, звісно, стала обсерваторія. Дякуємо усім учасникам круглого столу, сподіваємося на нові зустрічі.

.

 

 

 

Переглядів: 410 | Додав: volodimir_bogdanovich | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz