MENU

УСПІШНИЙ ВИСТУП В ОБЛАСНІЙ ТЕРЕНОВІЙ ГРІ

З метою національно-патріотичного виховання старшокласників, формування в них світоглядних орієнтирів, заснованих на національно-патріотичній ідеї, принципах людської гідності, соціальної і громадської активності та власної відповідальності, формування прагнення бути сучасним українцем, який стає на шлях самовдосконалення та веде здоровий спосіб життя 19-21 травня поблизу міста Теребовля відбулася обласна теренова гра для дітей та молоді «Легенда УПА», в якій взяли участь 20 команд із різних куточків Тернопільщини.

Учасники гри випробували свої сили на туристичній смузі перешкод, в турнірі з пейнтболу, змагалися під час історичного брейн-рингу, творчо представили свої команди у вечірній ватрі знайомств.

Під час найцікавішої частини – теренової гри таборовики вправлялися у веденні тактичних дій, шукали контрольні пункти, змагалися у битві за прапор.

В насиченій та цікавій грі команда НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» виборола друге місце.

Нашу команду представляли учні Біляник Марія, Гриньків Тетяна, Миц Аліна, Миц Наталія, Климів Юлія, Крет Юлія, Супрун Діана, Денисенко Юрій, Дмитрієвський Святослав, Журибіда Денис, Кітчак Володимир, Крет Віталій, Рудий Михайло.

Готували учасників до змагань та взяли активну участь в грі вчителі НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» Кулинич Андрій Ярославович та Кітчак Микола Іванович.

Завдяки участі в грі «Легенда УПА» молодь має альтернативу масовій культурі, яка часто не дає належного виховання. Учні усвідомили, що вони є майбутньою рушійною силою в побудові своєї держави. «Легенда УПА» допомагає творити сильних фізично і духовно, відповідальних, шляхетних громадян України, готових до виконання військового обов’язку перед Українською Державою у лавах Збройних Сил та інших силових структур.

Бажаємо нашим учасникам впевнених перемог у майбутньому, гідно представляти Байковецьку об’єднану територіальну громаду у всіх турнірах!

ПОКАЗОВИЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В сучасних умовах проблемою державної та суспільної значущості стало забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження головної цінності держави – її громадян, їхнього здоров’я та життя.

Саме цивільний захист має своєю метою захист населення від небезпечних наслідків екологічних, техногенних, природних і воєнних катастроф, можливих терористичних актів.

Статистика свідчить, що 80% аварій і катастроф відбувається через свідомі чи несвідомі дії людини, низький рівень обізнаності населення щодо існуючих небезпек в сучасному світі та недостатність практичних навичок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

26 квітня 2017 року з метою удосконалення теоретичних знань і практичних навичок дій в умовах екстримальних ситуацій в НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» проведено показовий День цивільного захисту. В проведенні заходу взяли участь керівники загальноосвітніх навчальних закладів Байковецької ОТГ.

Заступник Байковецького сільського голови Пулька В.В., директор НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Чаповська А.Й., заступник командира батальйону Національної гвардії України Ткаченко Р.В., методист відділу освіти Носко О.О. наголосили на важливості навчитися діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій зібрано та рішуче, грамотно і чітко, щоб захистити своє здоров’я та життя. 

Учні удосконалили свої теретичні знання і практичні навички з пожежної безпеки, поводження з вибухонебезпечними предметами, дії під час радіаційної небезпеки, вміння застосовувати засоби індивідуального захисту та надавати першу медичну допомогу.

Школярі ознайомилися із захисними спорудами навчального закладу.

Проведено вікторини: «Щоб у радості зростати, лиха слід не допускати» – для учнів початкових класів, «Юні рятівники» – для учнів старших класів.

Цікавими для школярів стали ток-шоу «Стосується кожного» на тему «Надзвичайні ситуації природного характеру» та виховний захід «Чорнобиль не має минулого часу».

Заступник командира батальйону Національної гвардії України, дислокованого у Тернополі, майор Ткаченко Р.В. розповів про будні військових в зоні проведення АТО, їхню боротьбу проти російсько-терористичних військ, про те, як змінилася наша армія за останні 3 роки, про необхідність тривалої цілеспрямованої підготовки юнаків до захисту Вітчизни.

В гості до учнів завітали працівники підрозділу МНС, які у цікавій та доступній формі продемонстрували, як можна приборкати полум’я за допомогою вогнегасника та спеціального пожежного автомобіля. А для того, щоб діти краще все запам’ятали, школярам було організовано практичні заняття. Учні самотужки повинні були загасити умовну пожежу. Як показали результати випробувань, школярі успішно впоралися із завданням.

Всі присутні були захоплені здібностями собаки-рятувальника лабрадора Тоші. Інструктором-кінологом Кузик К.В., яка є випускницею Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст., проведено заняття, як доглядати за собаками, навчити їх всіх необхідних команд. 

Завершився День цивільного захисту підбиттям підсумків, які засвідчили, що в НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» робота із цивільного захисту проводиться на належному рівні. 

«Практична спрямованість заходів, що проходили протягом Дня, викликала значний інтерес учнів, спонукала їх до поглиблення знань та здобуття необхідних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.Такі навчання – вимога часу. А збереження життя учнів – найвище покликання кожного вчителя», – підкреслила начальник відділу освіти Байковецької сільської ради Коршняк В.В.

Висловлюємо подяку колективу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» за підготовку, підбір заходів, злагоджені дії учасників та проведення показового Дня цивільного захисту на високому організаційно-методичному рівні.

Забезпечення військово-патріотичного виховання учнівської молоді

В сучасних умовах надзвичайно важливим є формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави.
        В НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»  систематично проводяться заходи, спрямовані на забезпечення військово-патріотичного виховання молоді. Зокрема: конкурси повстанської, стрілецької стройової пісні, заходи до Дня створення Збройних Сил України, Соборності України, Дня захисника України, гра «Легенда УПА», зустрічі з ветеранами визвольних змагань.


       Вчитель вищої кваліфікаційної категорії Кулинич Андрій Ярославович проводить заняття  військово-патріотичного гуртка, діяльність якого спрямована на формування в учнів національної-патріотичної свідомості, національної гідності, почуття гордості за героїчне минуле, фізичної та психологічної загартованості, готовності юнаків до  служби в Збройних Силах України.
          На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014р. №1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», доручення голови обласної державної адміністрації №57 від 07.07.2016р. «Про посилення військово-патріотичного виховання серед молоді», з метою впровадження нових форм і методів національно-патріотичного, зокрема, військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді проведено одноденний таборовий вишкіл учнів 9-10-х класів (хлопців) Тернопільського району в с.Почапинці.

          Учні НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»  під керівництвом  вчителя предмета «Захист Вітчизни» Кулинича А.Я взяли участь у вишколі.
          Проведено заняття з тактичної, медичної, стройової підготовки,  застосування сучасної стрілецької зброї  та інженерно-саперної справи.
           Підсумовуючи проведений вишкіл, відзначаємо, що у шкільної молоді в наш час є великий потяг до знань з допризовної підготовки, учні цікавляться сучасним станом Збройних Сил України, зокрема військово-технічною підготовкою.
         Проведення таких заходів формує у школярів відповідальність, волю, характер, професійні навички та громадянську позицію, сприяє розвитку фізичних якостей школярів, кмітливості, ерудованості.

 

 

Семінар вчителів Захисту Вітчизни

      8 листопада 2016 року на базі НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» відбувся семінар вчителів Захисту Вітчизни та початкової військової підготовки Байковецької ОТГ на тему «Методика підготовки і проведення уроків стройової підготовки. Форми і методи роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання в школах громади».
    Метою семінару було: ознайомити вчителів із змістовними лініями, відповідно до яких вивчається початкова військова підготовка, показати застосування теоретичних знань під час практичних занять, прийоми і способи оволодіння практичними вміннями та навичками із стройової підготовки. 
 
 
   Методист Носко О.О. наголосив на необхідності теоретичної, практичної, фізичної і психологічної підготовки учнівської молоді до захисту Вітчизни і проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, створення в навчальних закладах умов для формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок, високої патріотичної свідомості, виконання наказів МОН України від 27.10.2014р. №1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16.06.2015р. №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».
    Керівник міжшкільного методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни та початкової військової підготовки Кулинич А.Я. провів відкритий урок (практичне заняття) із стройової підготовки на тему «Стройові прийоми і рух без зброї», під час якого учні засвоїли нові стройові прийоми (рух стройовим і похідним кроком), удосконалили навички прийомів і дій, отриманих на попередніх заняттях. 
  Стройова підготовка є одним з найважливіших розділів навчання і виховання в курсі початкової військової підготовки. Вона дисциплінує школярів, виробляє гарну поставу, формує спритність, моторність, витривалість, уміння правильно і швидко виконувати команди. За допомогою стройових вправ успішно вирішуються завдання виховання колективних дій, почуття ритму і темпу, дисципліни й організованості. Навички, набуті на заняттях із стройової підготовки, необхідні і у повсякденному житті. 
    Кулинич А.Я. поділився з учасниками семінару власним досвідом застосування стройових вправ при проведенні спортивно-показових виступів, марш-парадів, оглядів строю та пісні та інших організованих масових заходів. 
 
 
  Вчитель відмітив, що стройова підготовка – заняття здебільшого практичне. Тут кожен прийом потрібно відпрацьовувати багаторазовими тренуваннями, які не повинні припинятися, інакше в його виконанні будуть втрачені придбані раніше навички, чіткість і краса. 
    Методист Носко О.О., учителі навчальних закладів Байковецької ОТГ Касарда Р.С., Луцюк Р.В. відзначили високий рівень дисциплінованості, організованості, навичок колективних дій, розвитку почуття ритму і темпу в русі, здібностей розміряти їх у часі і в просторі вихованців Кулинича А.Я. 
    Всі учасники семінару отримали методичні рекомендації з питань оволодіння практичними вміннями та навичками із стройової підготовки. 

uCoz