MENU

Методичне об'єднання вчителів інформатики

 

22 лютого відбулась зустріч вчителів інформатики у форматі "школи молодого педагога"  на базі НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ". Метою засідання було поділитись досвідом молодих вчителів, дати відповіді на робочі питання, котрі цікавлять молодих педагогів.

Вчитель інформатики НВК "Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Черкас М.О. поділився досвідом із питання "Використання формул в MS Excell у розвязуванні задач". Продемонстрував нестандартні завдання для учнів і методикою їх розв'язання. 

Відповідальний за стан вивчення інформатики у Байковецькій ОТГ Шафран В.Б. розповів про "Використання інноваційних технологій на уроках інформатики" та зазначив, що впровадження в практику оригінальних, новаторських способів та прийомів педагогічних дій і засобів, що охоплюють цілісний навчальний процес важливе для росту педагога та урізноманітнить урок для учнів.

Сделано на Padlet

24 листопада на базі НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" відбулось методичне об'єднання вчителів інформатики на тему "Розвиток творчих компетентностей учнів на уроках інформатики". Вчителі поділились думками з даного питання, поділились проблемними питаннями по організації конкурсу юних інформатиків "Бобер -2017". Керівник методоб'єднання вчителів інформатики Байковецької ОТГ Черкас М.О. по темі зустрічі підготував цікаву та змістовну доповідь, а вчитель інформатики Стегниківської філії НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Кузь Л.В. підготувала питання про основні моменти підготовки документації кабінету інформатики.

Відповідальний за стан викладання інформатики Шафран В.Б. розповів вчителям про основні напрямки створення, підтримки та ведення сайту закладу освіти, оскільки згідно вимог часу це є важливим критерієм діяльності школи.

Сделано на Padlet

9 жовтня 2017 року відбулось спільне методичне об'єднання вчителів інформатики та трудового навчання. Темою зустрічі була "Використання та ознайомлення з програмним забезпеченням в працесі викладання інформатики, розділ Компю'терне моделювання у 9 класі".

Вчитель інформатики НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Черкас М.О. розповів про використання програм для вивчення теми "Комп'ютерне моделювання" у 9 класі, оскільки за новою програмою, це є новий матеріал як для учнів так і для вчителів.

 

 

Вчитель інформатики НВК "Дубовецької ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ" Романів Т.В. розповів колегам про використання електронних онлайн підручників у викладанні інформаційних технологій.

Вчитель трудового навчання НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Бутрин В.С. поділився із присутніми своїми напрацюваннями по безпеці праці на уроках трудового навчання, зупинився на основних моментах у роботі із журналами з техніки безпеки та акцентував увагу на важливості даної проблеми на уроках трудового навчання.

17 березня 2017 року на базі Стегниківської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулось засідання школи молодого педагога вчителів інформатики Байковецької ОТГ на тему "Структура ведення уроку інформатики". Під час зустрічі вчителі поділились досвідом проведення, типами та специфікою проведення уроків з інформатики, структурою та організацією уроку. Вчитель Стегниківської ЗОШ І-ІІ ступенів Кузь Любов Василівна підготувала доповідь на тему "Структура уроку інформатики".

Також з вчитель інформатики НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Черкас Максим Олегович поділився з колегами думками на тему "Самоосвіта вчителя", а зокрема жерелами в мережі інтернет, де можна отримати знання, котрисні для вчителя інформатики, та отримати відповідні сертифікати.

20 лютого відбулось методичне об'єднання вчителів інформатики Байковецької сільської ради на базі НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" на тему "Використання програми Scratch в процесі викладання інформатики у 3-6 клас".

Також обговорили питання при викладанні інформатики у 8 класі, зокрема викладання теми "Основи подійно- та об'єктно-орієнтовного програмування" та "Алгоритми роботи з об'єктами та величинами".

Файли для скачування можна переглянути тут та презентацію, підготовлену вчителем інформатики Черкас Максимом Олеговичем.

День безпечного Інтернету 2017 в Україні

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».
   Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.
   Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі.
   Як приєднатися?
Логотип «День безпечного Інтернету» можна завантажити тут
Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештег #SID2017
Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2017 року та беріть участь у #saferinternetchallenge. Наприклад, «Обіцяю у 2017 не публікувати фото інших без їх дозволу», «Обіцяю у 2017 не використовувати гаджети як няню для своєї дитини!»
Українською мовою можна завантажити тут: Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2017
Завантажити посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами можна завантажити тут
Відео про права людини Інтернет-користувачів можна завантажити тут: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/
Рекомендації для шкіл можна завантажити тут
Рекомендації для батьків можна завантажити тут
Приєднатися до міжнародної кампанії «Рух проти мови ненависті он-лайн» можна на сайті: https://www.facebook.com/nohatespeech.ukraine та https://www.facebook.com/groups/672070812836967 (українською мовою) або http://www.nohatespeechmovement.org/ (англійською мовою) або
Завантажити практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини» . Посібник містить 24 вправи та призначений для роботи з молодими людьми у віці від 13 до 18 років, однак вправи можуть бути адаптовані й до інших вікових груп.
Фото та інформацію про ваші заходи для розміщення на сайті Дня безпечного Інтернету ви можете надсилати на: ukraine.sid@gmail.com
Для отримання відкритого цифрового бейджу «Організатор заходу до Дня безпечного Інтернету 2017 в Україні» зареєструйте свій захід за посиланням
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні рекомендує під час підготовки до заходів з формування безпечної поведінки дітей в Інтернеті дотримуватися наступних принципів:
Визнання Інтернету як значущого фактору соціалізації.
Врахування того, що Інтернет є важливою та невід’ємної частиною життя сучасної дитини, простором реалізації більшості фундаментальних прав дитини, зосередження на можливостях, які надає Інтернет та його позитивному впливі на розвиток.
Позитивна атмосфера.
Створення позитивного емоційного фону спілкування та навчання в роботі з формування безпечної поведінки дітей в Інтернеті, надання стимулів, створення ситуацій успіху.
Сприяння обговоренню.
Учні мають можливість обговорювати безпосередній зв’язок теми зі своїм щоденний досвідом користуванням Інтернетом та плануванням подальших дій його безпечного використання, починаючі зі спілкування у соціальних мережах, завершуючи придбанням товарів онлайн.
Відкритість та чесність.
Вчитель має бути відкритим до думок, міркувань, коментарів, пропозицій учнів та чесно визнавати, якщо чогось не знає. Це краще, ніж робити вигляд обізнаності та потрапити у «пастку».
Необмежене навчання.
Учні мають можливість не погоджуватися з іншими та вільно висловлювати свої думки на визначенні питання, а не скеровуються до єдиної «правильної» відповіді.
Участь дітей та молоді.
Учні залучені до планування заходів з безпечної поведінки в Інтернеті та мають можливість обирати ті теми, які потребують розгляду у контексті безпечного Інтернету. Учні залучені в обговорення щодо Інтернету та ролі кожного у його покращенні. Під час заходів вчитель відіграє роль фасилітатора, а не вчителя-інструктора, який тільки дає знання та контролює, що і як повинно бути вивчене.
Надання інформації про механізми захисту та отримання підтримки
Учні мають бути ознайомлені з тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на тих сайтах, якими вони користуються. Учні мають отримати інформацію про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою чиїхось дій в Інтернеті.
Наукова обґрунтованість інформації та відповідність потребам.
Вчитель має використовувати правдиву наукову інформацію для того, щоб попередити розповсюдження пліток, стереотипів, упереджень. Школа може стати простором, де враховуються потреби сучасних дітей щодо практичних знань про безпечне користування Інтернетом.
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

День безпечного Інтернету в Україні у фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID

День безпечного Інтернету у твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер»

6-8 листопада 2016 року відбувся щорічний Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер». У конкурсі прийняли 58 учнів, котрі навчаються у Байковецькій ЗОШ І-ІІ ступенів, Стегниківській ЗОШ І-ІІ ступенів та Шляхтинецькій ЗОШ І-ІІ ступенів ім. О.Г. Барвінського.
Конкурс проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.
Щиро дякуємо за проведення конкурсу у школах вчителям інформатики - Юрчак Марті Михайлівні, Кузь Любові Василівні та Сироті Ірині Анатолівні.
Повна інформація про конкурс розміщена на сайті http://bober.net.ua.

Методичне об'єднання вчителів інформатики

18 листопада на базі Шляхтинецької ЗОШ І-ІІ ступенів імені О.Г. Барвінського відбулось методичне об'єднання вчителів інформатики. на тему "Ведення документації кабінету інформатики". Метою засідання було ознайомити молодих вчителів інформатики громади із переліком документації кабінету, оформленням та веденням.
 
 

uCoz